artykuł nr 1

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Klwowie

Wójt Gminy Klwów
26-415 Klwów, ul. Opoczyńska 35, woj. mazowieckie
tel. (0-48) 671 00 10, fax (0-48) 671 00 10 wew. 25, http://www.bip.klwow.akcessnet.net/,  e-mail: ug@klwow.pl

ogłasza przetarg nieograniczony na:

Zakres rzeczowy obejmuje:

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z budową kanalizacji sanitarnej w miejscowości Klwów. Zaplanowana do budowy sieć kanalizacji sanitarnej obejmuje swym zasięgiem część zlewni miejscowości Klwów położonej w Gminie Klwów. Do sieci podłączono gospodarstwa indywidualne. Kanały zaprojektowano z rur PVC 200 mm oraz PVC 160 mm
w klasach SN4 na terenach nie posiadających zmiennego obciążenia od ruchu kołowego oraz SN8 pod jezdniami oraz w głębokich wykopach. Projektowany kanał grawitacyjny posiada następujące parametry techniczne:

długość kanału ø 200 mm SN8 L = 299,00 m;

długość kanału ø 200 mm SN4 L = 154,00 m;

długość kanału ø 160 mm SN8 L = 31,00 m;

długość kanału ø 160 mm SN4 L = 62,00 m;

Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków

O udzielnie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:

1) Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.

2) Posiadania wiedzy i doświadczenia.

3) Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi
do wykonania zamówienia.

4) Braku podstaw do wykluczenia z postępowania na postawie art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych.

Opis sposobu dokonania oceny spełnienia wymaganych warunków:

1) Warunek dotyczący posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, zamawiający uzna za spełniony w przypadku, gdy wykonawca przedłoży następujące dokumenty:

a)   Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Zamawiający uzna, że warunek jest spełniony, jeżeli Wykonawca złoży  wraz z ofertą podpisany załącznik Nr 2 do SIWZ – oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu;

2) Warunek dotyczący posiadania wiedzy i doświadczenia, zamawiający uzna za spełniony
w przypadku, gdy wykonawca przedłoży następujące dokumenty

a)   Wykaże co najmniej jedną robotę budowlaną (wykonaną w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert,  a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie) polegającą na budowie sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami o długości minimum 1 km, która odpowiada rodzajem złożonej oferty wg załącznika nr 4.

b) Referencje potwierdzające, że roboty wyszczególnione w załączniku nr  4 zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo zakończone.

3) Warunek dotyczący, dysponowaniem odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, zostanie przez zamawiającego uznany
za spełniony w przypadku, gdy wykonawca przedłoży następujące dokumenty

a)   Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia
i wykształcenia  niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami posiadającymi uprawnienia tj.:

- kierownik robót w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych posiadający aktualne zaświadczenie z Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, wg załącznika nr 5.

b) Oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień
wg załącznika nr 6.

4) Warunek dotyczący braku podstaw do wykluczenia z postępowania na postawie art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, zostanie przez zamawiającego uznany za spełniony w przypadku, gdy wykonawca przedłoży następujący dokument:

a) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia - wg załącznika nr 3;

b) Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru,
w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24. ust. 1 pkt 2, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt. 2.

c) Aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzającego,
że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionych nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

d) Aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzających odpowiednio, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia,
że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionych nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

Termin realizacji zadania: do 31.07.2012 r.
Oferty należy składać w siedzibie Zamawiającego, pok. nr 5
w terminie do dnia 19.04.2012 r. godz.11.00
Otwarcie ofert nastąpi dnia 19.04.2012 r. o godz. 12.00 w siedzibie Zamawiającego, pok. nr 3.
W przetargu mogą wziąć udział Wykonawcy nie wykluczeni na podstawie art.24, spełniający warunki zawarte w art. 22 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz warunki określone
w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
Kryteria wyboru oferty: Cena - 100%, Wadium –6 000,00 zł (słownie: sześć tysięcy zł)
Zamawiający nie dopuszcza składania oferty częściowej i wariantowej.
Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

Zamawiający nie zamierza ustanowienia dynamicznego systemu zakupów.
Umowa ramowa: nie przewiduje się zawarcia umowy ramowej.
Termin związany z ofertą 30 dni
Ogłoszenie umieszczono na stronach internetowych portalu BZP.
Numer ogłoszenia: 77861 - 2012; data zamieszczenia: 04.04.2012 r.