artykuł nr 1

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Klwowie ? II etap

Wójt Gminy Klwów
26-415 Klwów, ul. Opoczyńska 35, woj. mazowieckie
tel. (0-48) 671 00 10, fax (0-48) 671 00 10 wew. 25, http://www.bip.klwow.akcessnet.net/,
e-mail: ug@klwow.pl

 ogłasza przetarg nieograniczony na:
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Klwowie – II etap

Zakres rzeczowy obejmuje:

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z budową kanalizacji sanitarnej w miejscowości Klwów. Zaplanowana do budowy sieć kanalizacji sanitarnej obejmuje swym zasięgiem część zlewni miejscowości Klwów położonej w Gminie Klwów. Do sieci podłączono gospodarstwa indywidualne. Kanały zaprojektowano z rur PVC 200 mm oraz PVC 160 mm w klasach SN4 na terenach nie posiadających zmiennego obciążenia od ruchu kołowego oraz SN8 pod jezdniami oraz w głębokich wykopach. Projektowany kanał grawitacyjny posiada następujące parametry techniczne:

długość kanału ø 200mm SN4 L = 116,00 m;

długość kanału ø 160mm SN4 L = 65,00 m;

Zastosowano trójniki PVC 200/160 proste, 200/160x45o, 160/160x45o oraz kolana PVC 15o i 45o.

Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków

 O udzielnie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:

1) Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.

2) Posiadania wiedzy i doświadczenia.

3) Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.

4) Braku podstaw do wykluczenia z postępowania na postawie art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych.

Opis sposobu dokonania oceny spełnienia wymaganych warunków:

1) Warunek dotyczący posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, zamawiający uzna za spełniony w przypadku, gdy wykonawca przedłoży następujące dokumenty:

a)   Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24. ust. 1 pkt 2, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt. 2.

b) Aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionych nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

c)   Aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzających odpowiednio, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionych nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

W przypadku składania ofert przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, wymagane dokumenty  muszą być złożone przez każdego z nich.

Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt 1).

 2)   Warunek dotyczący posiadania wiedzy i doświadczenia, zamawiający uzna za spełnionyw przypadku, gdy wykonawca przedłoży następujące dokumenty:

a)   Wykaże co najmniej jedną robotę budowlaną (wykonaną w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert,  a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie) polegającą na budowie sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami o długości minimum 1 km, która  odpowiada rodzajem złożonej ofercie wg załącznika nr 4.

b) Referencje potwierdzające, że roboty wyszczególnione w załączniku nr  4 zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo zakończone.

W przypadku składania ofert przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, wystarczającym jest, aby wymagane dokumenty były złożone przez jednego członka konsorcjum.

3)  Warunek dotyczący, dysponowaniem odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, zostanie przez zamawiającego uznany za spełniony w przypadku, gdy wykonawca przedłoży następujące dokumenty:

a)    wykaz maszyn i urządzeń niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia, jakim dysponuje Wykonawca wg załącznika nr 7

b) Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia  niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami posiadającymi uprawnienia tj.:

- kierownik robót w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci wodociągowych i kanalizacyjnych posiadający aktualne zaświadczenie z Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa - wg załącznika nr 5.

c) Oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień wg załącznika nr 6.

4) Warunek dotyczący braku podstaw do wykluczenia z postępowania na postawie art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, zostanie przez zamawiającego uznany za spełniony w przypadku, gdy wykonawca przedłoży następujący dokument:

a) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia - wg załącznika nr 3;

W przypadku składania ofert przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, wymagany dokument  musi być złożony przez każdego z nich.

Termin realizacji zadania: do 20.12.2011 r.
Oferty należy składać w siedzibie Zamawiającego, pok. nr 5
w terminie do dnia 18.11.2011 r. godz.11.00
Otwarcie ofert nastąpi dnia 18.11.2011 r. o godz. 12.00 w siedzibie Zamawiającego, pok. nr 3.
W przetargu mogą wziąć udział Wykonawcy nie wykluczeni na podstawie art.24, spełniający warunki zawarte w art. 22 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz warunki określone
w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
Kryteria wyboru oferty: Cena - 100%, Wadium – 2 000,00 zł (słownie: dwa tysiące zł)
Zamawiający nie dopuszcza składania oferty częściowej i wariantowej.
Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

Zamawiający nie zamierza ustanowienia dynamicznego systemu zakupów.
Umowa ramowa: nie przewiduje się zawarcia umowy ramowej.
Termin związany z ofertą 30 dni
Ogłoszenie umieszczono na stronach internetowych portalu BZP.
Numer ogłoszenia: 287851 - 2011; data zamieszczenia: 04.11.2011